​Ende nuk ka vendim për ta hequr Prishtinën nga karantina

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, është në bisedime të vazhdueshme me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe ditëve në vijim pritet të lehtësohen masat dhe Prishtina të hiqet nga karantina. E të gjitha këto vendime do të merren në bashkëpunim me IKSHP-në Kështu bëri të ditur Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, […]

NËSE DONI INTERNET MË TË SHPEJTË, HIQNI KËTË PAJISJE NGA RRYMA

Shumë njerëz këto ditë punojnë nga shtëpia dhe mbështeten në shërbimet streaming, kështu që presioni i infrastrukturës së rrjetit dhe ISP-ve është rritur në të gjithë botën. Përdorimi i Internetit vlerësohet të jetë rritur mesatarisht me 20 për qind. Shikone videon

Gjendet pa shenja jete një person në Kamenicë

Në Kamenicë, është gjetur dje pa shenja jete një person, njofton Klan Kosova. Sipas policisë, në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

PËR STRESIN DHE ZEMRËN: SHTATË USHQIME IDEALE TË PASURA ME MAGNEZ

Magnezi është një prej mineraleve më të dobishme për organizmin. Bashkë me kalçiumin dhe kaliumin, magnezi luan një rol thelbësor për shëndetin e zemrës, muskujt dhe kockat. Ai ndihmon kundër pagjumësisë, depresionit, migrenës. Përpara se t’i drejtoheni farmacisë për të marrë suplementë, lexoni listën e AgroWeb.org me ushqimet më të pasura me magnez të cilat […]

SI TË PËRDORNI LËNGUN E ALOE VERËS KUNDËR DIABETIT

Aloe vera është përdorur prej shekujsh si një kurë natyrale për të gjitha shqetësimet e lëkurës. Nga ana tjetër, sipas të dhënave nga studime të kohëve të fundit kanë nxjerrë në pah faktin se aloe vera mund të përdoret edhe në trajtimet kundër diabetit. Nëse përdoret siç duhet, kjo bimë e mrekullueshme ul nivelin e […]

ARTA NITAJ E HARROJ RAMAZANIN, NUK PO NDALET ME PROVOKIME!

Aktorja dhe modelja e njohur shqiptare, Arta Nitaj, e ka marrë sërish vëmendjen. Edhe ajo si pothuajse të gjithë emrat e njohur po qëndron aktive në ‘TikTok’, aty ku po bën lëvizje provokative në cilat më pas po i publikon në llogarinë e saj në Instagram. Në postimin e fundit teksa po bënte lëvizje provokative, […]

PRISHTINASI RRAH GRUAN – SHTETASE E SHQIPËRISË

Një prishtinas ka sulmuar fizikisht gruan e tij shtetase e Shqipërisë. Rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme rreth orës 15:00, ndërsa i dyshuari është arrestuar, raporton Gazeta Insajderi. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili pas një mosmarrëveshje kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër shtetase e Shqipërisë. I dyshuari […]

GJK-JA E SHPALL JOKUSHTETUES VENDIMIN E MSH-SË PËR SHPALLJEN E PRIZRENIT “ZONË KARANTINË”

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur jokushtetues vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë, më konkretisht të ministrit në detyrë Arben Vitia, që shpalli Prizrenin “zonë karantinë”. “Gjykata me shumicë votash, vendosi se Vendimi [nr. 214/IV/2020] i 12 prillit 2020 të Ministrisë së Shëndetësisë, për shpalljen e Komunës së Prizrenit “zonë karantinë”, nuk është në përputhshmëri me nenet […]