Kurti në Mynih: Dialogu të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth hartave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar sot në Mynih ka thënë se dialogu duhet të bëhet pa harta, dhe pa presidentë rreth tyre.Ai thotë se dialogu duhet të përgatitet mirë dhe duhet të jetë me parime.“Duhet ta përgatisim mirë, me parime të mira dialogun e ardhshëm në regjionin tonë, në […]

Shyhrete Behluli si çikë e re, edhe të bijave ju bën konkurrencë

Këngëtarja e njohur dhe shumë e suksesshme, Shyhrete Behluli po vazhdon të jetë një prej artisteve më të kërkuara dhe më dashura në tregun e muzikës.Ajo krahas projekteve muzikore, është prezente edhe me koncertet dhe emisione të ndryshme, shkruan Indeksonline.Së fundi Shyhretja ishte e pranishme në emisionin “Soire” në Shqipëri nga ku edhe ka publikuar […]

Biznesmeni kosovar i bën dhuratë Ranger Rover vajzës për ditëlindjen e 18-të

Erëza Jusaj vajza e biznesmenit kosovar Shkelzen Jusaj ditë me parë e ka festuar ditëlindjen e 18-të.Babai i saj i cili është një afaristë i njohur për ditëlindje i ka blerë një super makinë, shkruan AlbanienshowMakina të cilën ia ka blerë Shkelzen Jusaj të bijës është Ranger Rover modeli më i fundit.Vlen të cekët që […]

Suzana Tahiri “Shqiponja” është femra që ka bërë tattoo Hashim Thaçin

Studio e tatuazhave ”Enotatto”, ka postuar në rrjetin e tyre në Instagram një krah të një femre, e cila ka bërë tatuazhë fytyrën e Presidentit, Hashim Thaçi.Indeksonline ka arritur të kontaktoj me femrën që e ka bërë tatuazh presidentin e Kosovës.Ajo është Suzana Tahiri. Arsyeja se pse e ka bërë këtë, ka qenë për surprizë […]

“Dhurata” e parë nga Albin Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë javës së ardhshme do të marrë një vendim të rëndësishëm. Kurti pritet ta anulojë vendimin që kishte marrë Ramush Haradinaj për rritjen e pagave. Me këtë vendim shefi i ri i Qeverisë do t’ia ulë pagën vetës, ministrave, zëvendësministrave dhe shumë zyrtarëve të tjerë.Ish- kryeministri Ramush Haradinaj, në fund […]

HETUESIT E RASHIT QALAJT NË NDJEKJE TË PARAVE – RASTET QË TRONDITËN POLICINË E KOSOVËS

Katër hetues të krimeve ekonomike e korrupsionit, përfshirë Sylë Bejtën, Naim Thaçin, Lavdim Osmanin, Lutfi Menxhiqin, janë arrestuar brenda disa muajve pasi janë të përfshirë në veprime të kundërligjshme përfshirë edhe haraçin ndaj bizneseve. Drejtoria e Përgjithshme e Krimeve Ekonomike e Korrupsionit, udhëhiqet nga Bashkim Spahiu, që është krahu i djathtë i drejtorit të përgjithshëm […]

BËN TATUAZH NË KRAH, GRUAJA QË DO TA BARTË PËRJETËSISHT HASHIM THAÇIN

Studio e tatuazhave ”Enotatto”, ka postuar në rrjetin e tyre në Instagram një krah të një femre, e cila ka bërë tatuazhë fytyrën e Presidentit, Hashim Thaçi. Studio që gjendet në Gjilan, ka mbi 13 mijë ndjekës në Instagram, ku prezantojnë punën e tyre. Në këtë postim nuk është saktësuar as identiteti i kësaj fanse, […]