Ja si do te mund te kalojme pushimet ne plazhe- Shqiperi 😍

3 metra larg njĂ«ri-tjetrit nĂ« det, me kĂ«to masa mund tĂ« bĂ«ni pushime nĂ« ShqipĂ«ri KĂ«tĂ« verĂ«, do tĂ« duhet tĂ« qĂ«ndrojmĂ« 3 metra larg njĂ«ri-tjetrit nĂ« det, ndĂ«rsa çadrat nĂ« rĂ«rĂ« do tĂ« jenĂ« 3,5 metra larg njĂ«ra-tjetrĂ«s. KĂ«shtu Ă«shtĂ« pĂ«rcaktuar nĂ« draft-protokollin e pĂ«rbashkĂ«t tĂ« MinistrisĂ« sĂ« Turizmit dhe asaj tĂ« ShĂ«ndetĂ«sisĂ«, qĂ« […]

Nje lajm i mrekullushem nga nje profesionist shendetsor, Dr. Valbon Krasniqi (VIDEO)

Dr. Valbon Krasniqi NjĂ« javĂ« fantastike nĂ« KosovĂ« PĂ«r 6 ditĂ« 170 tĂ« shĂ«ruar vetĂ«m 60 raste tĂ« reja Sot nĂ« klinikĂ«, asnjĂ« rast i ri Koronavirusi ka marrĂ« teposhten. KĂ«to 2 vija shpejt do tĂ« priten (takohen) dhe numri i tĂ« shĂ«ruarve do tĂ« tejkalojĂ« numrin e rasteve aktive (personat me COVID) Me Fat […]

TRIDHJETË E TETË TË SHËRUAR DHE DHJETË RASTE ME COVID-19!

TRIDHJETË E TETË TË SHËRUAR DHE DHJETË RASTE ME COVID-19 MĂ« 02 maj 2020, nĂ« Laboratorin e MikrobiologjisĂ« Molekulare nĂ« IKSHPK me metodĂ«n RT-PCR, janĂ« testuar gjithsej 231 mostra tĂ« marra nga Klinika Infektive, gjurmimi i kontakteve tĂ« rasteve nĂ« terren. Me SARS-CoV-2, janĂ« diagnostikuar gjithsej dhjetĂ« (10) raste. Rastet pozitive janĂ« raste kontakti nga: […]

Pranvera në Koretin të Kamenicës, komentohet edhe nga gjiganti Microsoft

Fotografia Ă«shtĂ« teknika e regjistrimit dhe gjenerimit tĂ« imazheve permanente, ndĂ«rsa aparati fotografik Ă«shtĂ« mjeti qĂ« formon njĂ« imazh, duke e transferuar atĂ« nĂ« njĂ« film fotografik ose nĂ« njĂ« kartĂ« memorieje, e qĂ« kĂ«to tĂ« dyja bashkĂ« i ka pĂ«rdorur me mjeshtĂ«ri fotografi kosovar, Arian Mavriqi, duke realizuar foto qĂ« po marrin vĂ«mendje jo […]

Roberti e bën gjestin e madh, i kërkon publikisht falje Nora Istrefit (VIDEO)

Robert Berisha i kĂ«rkon publikisht falje Nora Istrefit. Telenovela e NorĂ«s dhe Robertit vazhdon. Roberti nĂ« njĂ« prononcim drejtpĂ«rdrejtĂ« i kĂ«rkoi falje ish gruas. Duke folur pĂ«r projektin e tij mĂ« tĂ« ri ‘FĂ«rkoj Kalje’, ‘KĂ«rkoj falje’ ai tregoi se kujt i kĂ«rkon falje. KĂ«ngĂ«tari tha se i kĂ«rkon falje prindĂ«rve tĂ« tij nĂ« pamundĂ«sinĂ« […]

Me zbutjen e masave mund të mbahen provimi i maturës dhe provimet akademike

Dukagjin Pupovci thotĂ« se meqenĂ«se ka numĂ«r tĂ« vogĂ«l tĂ« rasteve pozitiv me COVID-19, do tĂ« ketĂ« mundĂ«si qĂ« provimet tĂ« mbahen edhe nĂ« fakultetit, por natyrisht duke respektuar masat e nevojshme. QĂ« nga mbyllja e shkolla pĂ«r shkak tĂ« pandemisĂ« Covid-19, nĂ« vendin tonĂ« pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« ka nisur aplikimi i mĂ«simit online. […]

Gjendet pa shenja jete një person në Kamenicë

Në Kamenicë, është gjetur dje pa shenja jete një person, njofton Klan Kosova. Sipas policisë, në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

ÇfarĂ« ndodh me sapunĂ«t e papĂ«rdorur nĂ« hotele? Do habiteni ç’ka bĂ«rĂ« ky person

A keni menduar ndonjĂ«herĂ« se çfarĂ« ndodh me sapunĂ«t qĂ« nuk janĂ« pĂ«rdorur nĂ« hotele? ËshtĂ« e zakonshme qĂ« kĂ«to pilula higjienike qĂ« ofrohen nga hotelet nuk kanĂ« pĂ«rfunduar konsumimin dhe punonjĂ«sit e pastrimit pĂ«rfundojnĂ« duke i hedhur ato. Ky realitet ishte ai qĂ« shokoi Shawn Seipler, i cili vinte nĂ« pikĂ«pyetje mĂ«nyrĂ«n e pakuptimtĂ« […]

Omar Hoxha – Talenti qe po shkelqen

Omar Hoxha i lindur ne Gjilan, vetem 12 vjeqar dhe pasioni i tije eshte futbolli. Ai ka 2 vite qe eshte pjese e akademise se Futbollit “Drita”. Omari, ka marre pjese ne kamp te Dinamose! Se fundi ka qene ne prova ne Zvicer. Ku ketu ka treguar mjafte paraqitje te mire. Pra, Omari i ri […]