“Serbia e njohu pavarësinë e Kosovës të premten në Mynih”

Presidentja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes për rifunskionimin e hekurudhave nga Kosova dhe Serbia në Konferencën e Sigurisë në Munih të Gjermanisë, të premten. Trajkoviq tha se këto marrëveshje e kanë finalizuar njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Serbia, të cilën sipas saj Aleksandar Vuçiq […]

Ky është 22 vjeçari Kosovar që mbeti i vrarë

Në mëngjesin e djeshëm pati të shtëna ar mësh në një kazino në Bllacë të Maqedonisë së Veriut. Nga këto të shtëna mbetën të vd ekur dy persona, ku njëri nga ta ishte kosovar, transmeton Indeksonline. I ndjeri ishte Malisheva dhe kishte inicialet R.H. Ai ishte djali i vetëm i familjes. I vrari tjetër ishte […]

Peshkimi i Troftes

Shikone se kaq let e zen troften ky tipi bone tagg dikon qe peshkon troft me respekt staffi