VIDEO/ Luftë për peshkun gjigant! Peshkaqeni ja rrëmben peshkatarit

Një peshkatar në Florida ka regjistruar videon e përpjekjeve të tij për të hipur në varkë një peshk gjigant që mundi të kapë në grep por që nuk ka mundur pasi në këto çaste është shfaqur një peshkaqen çekiç që e ka rrëmbyer menjëherë peshkun. Rob Gorta, një udhërrëfyes peshkimi në zonën e Tampas dhe […]

Brenda shtëpisë së Medës, shikoni se sa luksoze është (Video)

Shtëpia e këngëtarit Mehedin Përgjeqaj – Meda është një shtëpi e bukur, si nga pamja e jashtme, ashtu edhe nga ajo e brendshme. Meda ka preferuar që shtëpinë e tij nga jashtë ta fasadojë me ngjyrë të verdhë, e cila është e fasaduar në atë mënyrë, që të duket e bukur dhe e veçantë,shtyp re,klamn […]

Kapet peshku me dy gojë (Foto+Video)

Një peshk me dy gojë është kapur në liqenin Champlain në kufirin New York-Vermont. Peshku u kap nga Debbie Geddes dhe fotot e tij u publikuan në mediat sociale. Geddes tha se peshku dukej i shëndetshëm pavarësisht se kishte një gojë shtesë. Pasi i bëri foto ajo e liroi menjëherë peshkun. Ndërkohë janë ngritur teoritë […]

EKSKLUZIVE-VIDEO: PAMJE KUR KAMIONI GODET 9 VETURA NË PRISHTINË

Policia e Kosovës ka konfirmuar aksidentin e ndodhur në rrugën ‘Agim Ramadani’, ku një kamion i kompanisë ‘Pastrimi’, ka goditur nënë vetura, ku si pasojë janë lënduar tre persona. Sipas Policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 13:00. “Në këtë aksident kanë qenë të përfshira 9 vetura dhe një kamion. Si pasojë e aksidentit deri tani […]

E tmerrshme: Peshqit ngordhin nga helmimi në Drinin e Bardhë

Një dukuri aspak e këndshme është duke ndodhur në lumin Drini në Prizren. Aty peshqit po ngordhin nga helmimi, shkruan lajmi.net. Fotografi të peshqve të ngordhur ka postuar faqja “Exploring” në Facebook. “Natyra është e të gjithëve, na takon çdo njerit të kujdesemi për të! Në fotografi janë peshqit e ngordhur nga helmimi në lumin […]