Mozzik surprizohet nga vajza dhe Loredana live në NIN (VIDEO)

Gjatë një interviste pa rezerva të Mozzikut në emisionin Nd’rrimi I Natës në Klan Kosova, ka ndodhur një surprizë. Artisti mori një befasi live nga vajza e tij Hana dhe Loredana. Në videon e përgatitur enkas për të, Hana I thotë Mozzikut “të dua babi”, duke e emocionuar shumë atë. Ndër të tjerash, Mozziku gjatë […]

e- Mësimi – Klasa 1 – Lënda: Matematikë – Mësimi: Kuptimi i numrit rendor

e- Mësimi – Klasa 1 – Lënda: Matematikë – Mësimi: Kuptimi i numrit rendor e- Mësimi – Klasa 2 – Lënda: Matematikë – Mësimi: Kuptimi i numrit rendor e- Mësimi – Klasa 3 – Lënda: Matematikë – Mësimi: Kuptimi i numrit rendor e- Mësimi – Klasa 4 – Lënda: Matematikë – Mësimi: Kuptimi i numrit […]

Edhe 11 të shëruar nga COVID-19 nga Malisheva, numri shkon në 71

Numri i të shëruarve nga COVID-19 në komunën e Malishevës është rritur në 71.Komuna e Malisheva bën të ditur tani se sot janë shëruar edhe 11 qytetarë të tjerë.Shërimi i 11 pacientëve është konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, pasi 11 të shëruarit, edhe në testin e dytë, kanë rezultuar negativë. ë Malishevë nga […]

Numri i pacientëve të shëruar sot nga COVID-19

Numri i pacientëve të shëruar sot nga COVID-19 Edhe sot është shënuar numri më i madh i pacienteve të shëruar se ai i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë.Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 43 pacientë janë shëruar, duke e dërguar numrin në 533 të të shëruarve nga coronavirusi.Në anën […]

Pas daljes masive të qytetarëve Policia e Ferizajt shton kontrollet

Pas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësim të masave të lëvizjes, qytetarë të shumtë po shihen rrugëve dhe shesheve të Ferizajt, pa respektuar masat mbrojtëse. Drejtoresha e Qendrës Rajonale të Shëndetit Publik në Ferizaj, Sevdije Mehmeti, tha se kjo lëvizje e qytetarëve mund ta rikthej përsëri infeksionin në masë të madhe. “Grumbullimi i qytetarëve, […]

NEWS Përdorni logjikën tuaj dhe ai gjeni dy gabimet në këtë foto?

Po ti beni nje shikim me hollesi kjo foto duket perfekte por jo ajo ka 2 gabime qe te gjithe i duket e pa zgjidhshme. Kjo foto ju sdidon vemendjen tuaj dhe nuk ju duhen as matematik as ndonje shkence per ti llogaritur. Stacioni i autobusit, ky ilustrim ka 2 gabime. Ai mund t’i gjeni […]