Kur do të hapet kufiri Kosovë-Shqipëri?! – Përgjigjet Arben Vitia!

Ministri në detyrë, Arben Vitia së bashku me u.d së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike Xhelal Sveçla, kanë mbajtur një konferencë për media në qendrën e administratës së QKUK-së. Ministri Vitia është përgjigjur lidhur me hapjen e kufijve tokësorë përkatësisht, hapjes së kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë, duke thënë se […]

Mjeku nga Prizreni tregon se si trembet ariu

Profesori dhe Specialisti i Protetikës Stomatologjike, dr. Kujtim Shala, tregon se si duhet të trembet ariu, në rastet kur njerëzit përballën me të. Sipas tij, ariu e sulmon njeriun vetëm atëherë kur ndihet i kërcënuar. “Shtazët e egra, por sidomos ariu, nuk e sulmojnë njeriun në kuptimin e gjahut, por vetëm kur ato ndihen të […]

Suspendohet policja në Gjakovë, ‘performoi’ në aplikacionin TikTok

Një zyrtare e Policisë së Kosovës nuk është përmbajtur në rrjetin social TikTok.Ajo shihet e veshur me uniformën zyrtare, teksa në sfond dëgjohet duke përsëritur këngën ‘Dior’ të reperit Pop Smoke, shoqëruar me gjeste të pahijshme. Pas publikimit të videos Zyrtarja e Policisë së Kosovës e ka fshirë atë, por, sinjalizuesit kanë arritur ta ruajnë […]

Gjeni kodin që do ta hap drynin

Studimet e ndryshme kanë treguar që enigmat kanë efekte vërtet të dobishme në trurin tonë. Ato mprehin mendimin, forcojnë kujtesën dhe rrisin në përgjithësi koeficientin e intelegjencës. Enigmat janë si një stërvitje për trurin, ashtu siç janë ushtrimet fizike për trupin tuaj. Ato shërbejnë për ta mbajtur trurin të mprehtë dhe aktiv. Gjëegjëza mund të […]

Rrahje masive në lagjen “Arbana”, lëndohen gjashtë persona

Një përleshje mes dy grupeve ka ndodhur në Prizren, ku gjashtë të dyshuar janë arrestuar, e disa kanë pësuar lëndime trupore.Sipas policisë, rasti ka ndodhur dje në rrugën “Aziz Kelmendi” në lagjen ” Arbana”, por nuk jepen motivet e as identiteti i të përfshirëve në konflikt, njofton Policia e Kosovës në raportin e saj 24 […]

Mozzik surprizohet nga vajza dhe Loredana live në NIN (VIDEO)

Gjatë një interviste pa rezerva të Mozzikut në emisionin Nd’rrimi I Natës në Klan Kosova, ka ndodhur një surprizë. Artisti mori një befasi live nga vajza e tij Hana dhe Loredana. Në videon e përgatitur enkas për të, Hana I thotë Mozzikut “të dua babi”, duke e emocionuar shumë atë. Ndër të tjerash, Mozziku gjatë […]