Numri i pacientëve të shëruar sot nga COVID-19

Numri i pacientëve të shëruar sot nga COVID-19

Edhe sot është shënuar numri më i madh i pacienteve të shëruar se ai i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë.Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 43 pacientë janë shëruar, duke e dërguar numrin në 533 të të shëruarve nga coronavirusi.Në anën tjetër, nga 324 mostra të marra nga Klinika Infektive, katër prej tyre kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 2 raste (sipas vendbanimit: 1 rast Prizren, 1 rast Zhur), një 1 rast me vendbanim në Rahovec dhe një 1 rast Leposaviq.Deri më tani numri i të prekurve në Kosovë ka arritur në 860 ndërsa numri i viktimave është 26

Na pëlqeni në facebook


ARTIKUJ TE NGJASHEM

Këto janë rregullat në kafene nga dita e hënë

Petrit Kllokoqi nga Shoqata e Gastronomëve të Kosovës, ka dhënë detaje për masat e reja që do të zbatohen në kafenetë që do të rihapen nga e hëna. Masat duhet të respektohen nga pronarët e gjithë kafeneve, ku kërkohet që tavolinat të kenë dictancë 1.5 metra nga tjetra, stafi të jetë i paisur me maska, […]

Kur do të hapet kufiri Kosovë-Shqipëri?! – Përgjigjet Arben Vitia!

Ministri në detyrë, Arben Vitia së bashku me u.d së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike Xhelal Sveçla, kanë mbajtur një konferencë për media në qendrën e administratës së QKUK-së. Ministri Vitia është përgjigjur lidhur me hapjen e kufijve tokësorë përkatësisht, hapjes së kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë, duke thënë se […]