Ku është Gjonbalaj që premtoi 50 milionë euro investime në Kosovë me fitoren e Albinit? Përgjigjet Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është pyetur nga gazetari Adriatik Kelmendi se ku mbetë Gazmend Gjonbalaj i cili u shprehë i gatshëm të kthehet në Kosovë e të investoj rreth 50 milionë euro nëse Kurti vie në krye të Qeverisë, e që Kurti për Gjonbalajn tha se e falënderon për gadishmërinë.Ai tha se për këtë çështje duhet të pyetet më mirë ai, përcjell Periskopi.“Është mirë ta pyesni atë, e falënderoj për gatishmërinë e jashtëzakonshme. Gazmend Gjonbalaj ka qenë nxënës i mirë”, tha Kurti në Rubikon ja dhe video ekeni me poshte shikojeni:

Na pëlqeni në facebook


ARTIKUJ TE NGJASHEM

Peshkimi i shtukes Shikone

Shikone qfar video e bukur tagg dikon qe peshkon shtuk shtuka shum peshk grabitqar Na pëlqeni në facebook

E pa imagjinueshme: Shqiptari që ndërtoj helikopterin me punë dore (VIDEO)

Qani Lutfiu nga Presheva ka arritur të ndërtoj vet një helikopter, shkruan RepublikaOnline Qaniu tha se e tërë puna deri tek përfundimi i tij i kushtoj atij plot 10,000 euro. Ai shpjegon se si arriti deri te ndërtimi i tij dhe problemet që i dolën atij gjatë ndërtimit të helikopterit. Per te pare videon e […]