Analisti kosovar: Krejt hajnat që i njoh janë bërë me VV-në dhe Albinin

Njohësi i rrethanave politike, Dardan Islami, vlerëson se Lëvizja Vetëvendosje i ka mbledhur në parti të gjithë njerëzit, siç i quan ai hajna që kanë qenë më parë pjesë e partive.“Krejt hajnat që i njoh qe 47 vjet, pasi që i kanë shkërdhyer krejt partitë, tash janë bërë me VV-në bajagi me Albinin! Allo, a […]

Vet-aksident në magjistralen Gjilan–Prishtinë

Një automjet ka përfunduar i rrokullisur në afërsi të liqenit të Badovcit në magjistralen Gjilan-Prishtinë. Sipas zëdhënësit të Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, rasti është trajtuar si vet-aksident. Nga ky vet-aksident nuk është raportuar për të lënduar.  

VIDEO EKSKLUZIVE QË TREGON SE SI POLICIA RRAHU BRUTALISHT DY PERSONA NË SHTIME

  en Ademi dhe Diamant Hetemi po festonin rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 6 tetorit rreth orës 21:00 në qytetin e Shtimes. Mirëpo, nata festive ishte kthyer në një natë tmerri për Ademin dhe Hetemin. Gjithçka kishte nisur kur një patrullë policore i kishte ndaluar ata shkaku i vozitjes dhe i kishte udhëzuar të […]

Vazhdon Hoxha nga Peja: Kombi është para fesë

Drilon Gashi, hoxhë me profesion, për momentin i suspenduar nga Bashkësia Islame e Kosovës thotë se kombi është para fesë. “Feja ka ardhur për shkak të kombit në kuptimin për të mirën e njerëzimit, për shkak të shoqërisë, në këtë aspekt kombi është para fesë, sepse vet feja thotë se nëse bien ndesh interesat fetare […]

19-vjeçarja që fiton shumë nga interneti, ja si të fitoni para shumë lehtë

Shumë prej nesh kanë vrarë shpesh mendjen se si të bëjmë para shpejt. Shitja e rrobave nuk na siguron dot kurrë sasinë e parave që na duhet për të bërë një jetë normale. Një modele Instagrami, ka gjetur mënyrën se si të fitojë shumë para brenda një periudhe të shkurtër. Kjo sepse ajo përdor një […]

Në New York, qindra protestues kundër krimeve serbe

Nga Beqir SINA – New York City Komuniteti shqiptar në SHBA, në bashkëpunim me komunitetin kroat dhe boshnjak protesojnë para Konsullates së Serbisë në qytetin e New Yorkut NEW YORK CITY : Në qendër të qytetit të Nju Jork-ut, qindra protestues erdhën për të protestuar nga lagjet e qytetit dhe Shtetet për rreth për protestën […]

Ky është djali që e shoqëron Nora Istrefin

Nora dhe Era Istrefi kanë udhëtuar për Greqi, me gjasë për këngën e radhës. Ka zëra që po thonë se motrat po vijnë sërish me duet Era dhe Nora kanë pasur edhe një bashkëpunim, që rezultojë i suksesshëm dhe që goditi tregun e muzikës. Motrat këngëtare aktualisht vetëm, pa ndonjë mashkull në krah. Nora, i […]