LLADROVCI: MOS E VOKNI ATË UJË, STADIUMI DO TË BËHET NË DRENAS

Dy muaj më parë, kandidatja për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, kishte vënë në dilemë ndërtimin e stadiumit të kombëtares në Zonën Industriale. Por, kryetari i Komunës së Drenasit, nuk vonoi duke iu kundërpërgjigjur asaj, duke i thënë se kjo është çështje e menduar mirë dhe jo politike. “Sonte, […]

Kosova i mbyll me humbje kualifikueset, mposhtet nga Anglia në ‘Fadil Vokrri’

Kosova ka pësuar humbje 0-4 nga Anglia, kështu për t’i mbyllur kualifikueset për Kampionatin Evropian 2020. ‘Dardanët’ u paraqitën mjaft mirë këtë takim, por momente të caktuara vendosën fatin e ndeshjes e që ishte humbja e parë në ‘Fadil Vokrri’. Në 45 minutëshin e parë u shënuan vetëm një gol, të cilin e realizoi Harry […]

Ëndrra për ‘Euro 2020’ nuk ka mbaruar, ja se si mund të kualifikohet Kosova

Kombëtarja e Kosovës sonte pësoi humbje nga Çekia me rezultat 2:1. Me këtë humbje, Kosova edhe matematikisht eliminohet nga kualifikimi direkt në ‘Euro 2020’, shkruan Indeksonline. Por, ëndrra ende për një kualifikim në ‘Euro 2020’ nuk ka mbaruar. Kosova do ta synoj kualifikimin në ‘Euro 2020’ përmes ‘Ligës së Kombëve’. Në muajin mars, Kosova do […]

Vogëlushi shpërthen në lot, pas humbjes së Kosovës

Humbja e Kosovës natyrisht që ka mërzitur të gjithë qytetarët e Kosovës por edhe ata të diasporës. Një vogëlush e ka përjetuar më rëndë humbjen e ‘Dardanëve’, shkruan Indeksonline. Në një video të siguruar nga Indeksonline, shihet se si vogëlushi shpërthen në lot pasi Kosova e humb ndeshjen.

Këtu mund ta ndiqni Live Çeki : Kosovë – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kosova zhvillon njërën prej ndeshjeve vendimtare në kualifikimet për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’. Dardanët kanë udhëtuar në Plzen të Republikës Çeke, ku janë mysafirë të kësaj përfaqësuese në Doosan Arena. Trajneri Bernard Challandes do të ketë disa mungesa të rëndësishme si ajo e Hekuran Kryeziut, Herolind Shala, Arbër Zeneli dhe së fundmi edhe Vedat Muriqi. […]

Mësohet se sa tifozë kosovar janë prezent për takimin Çeki – Kosovë

Edhe pak çaste pritet të startojë ndeshja e madhe ndërmjet Çekisë dhe Kosovës. ‘Dardanët’ edhe pse me mungesa të mëdha do të mundohen që me gjithë forcën që kanë t’i bëjnë ballë Çekisë në ‘Doosan Arena’, shkruan Reporteri.net. Ndërkaq, raportohet se në stadium aktualisht janë rreth 600 tifozë ‘Dardan’, që do t’i përkrahin djelmoshat tanë […]

Lojtarët e Kosovës zbresin në fushën e blertë të ‘Doosan Arena’

Djelmoshat e Kosovës kanë zbritur në “Doosan Arena”. Ata kanë nisur nxehjet para ndeshjes me Cekinë në ora 20:45. Kosova do të jetë pa Vedat Muriqin, vendin e të cilit e ka zënë Atdhe Nuhiu. Nuk është gati as Herolind Shala, nga fillimi luan Anel Rashkaj. Kurse në sulm, në vend të Arbër Zenelit që […]

Loja e emocioneve/Zbulohen formacionet zyrtare Kosovë – Çeki

anë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Çeki – Kosovë. UEFA ka zbuluar formacionet e dy kombëtareve, pak minuta para fillimit të super-ndeshjes që vendos shumëçka për fatin e tyre. LEXO EDHE: Kallaku: Nuk na tremb Anglia, jam i barabartë me ta Me mungesa si Vedat Muriqi, Herolind Shala, Hekuran Kryeziu e Arbër Zeneli, dilemat ishin […]