Pure patatesh me spinaq: Kombinimi i shijes që do ta kërkoni gjithmonë!

Ky ushqim më së miri shkon me bërxolla të grira dhe është koha e duhur që t’i provoni Përbërësit për salcë: – 60 g spinaq, – 2 thelpinj hudhre; – gjysmë litri qumësht; – kripë, – 1 lugë erëza; – 2 – 3 lugë miell; – pak vaj apo yndyrë. Përbërësit për pure: – 1 […]

Sallatë me rukola dhe krahë pule

Kjo sallatë me krahë pule dhe rukola ka një shije të mrekullueshme. Përgatitet për 20 minuta dhe është e paraparë të shërbehet për tre persona. Përbërësit: Krahë pule, 100 gr sallatë jeshile, 100 gr rukola, 100 gr djathë i bardhë, kripë, vaj ulliri, piper i zi. Përgatitja: Në një tenxhere me vaj të nxehur, vendosni […]