Lazanje me spinaq, ja receta

Lazanje me spinaq, zgjidhja ideale për drekë. Përbërësit: 500 gr petë për lazanje 500 gr spinaq 750 gr djath të njomë 400 ml qumësht 150 gr djath parmezan 4 lugë gjelle gjalpë 4 lugë gjelle miell 1 vezë 1 thelpinj hudhre kripë dhe piper i zi Përgaditja: 1 Spinaqin lajeni e grijeni. 2 Petët e […]

Ëmbëlsirë e shpejtë dhe e shijshme

Një recetë e lehtë dhe e shijshme! Perberesit: 4filxhan caji miell, 2 filxhan caji sheqer, 3 veze, 2 luge gjelle kakao, 1 pecive, 1 filxhan kafeje vaj, 2 filxhane caji uje. Per mbushje: Puding vanilje, sheqer pluhur. Per dekorim: pak gjalpe, 200 gr çokollate. Pergatitja: Ne nje ene perziejm vezet me sheqerin me pas hedhim […]