Tërheqja e parave nga Trusti – Këtu mund ta shikoni online se sa para i keni

|Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri në 10% e kursimeve, në mënyrë që të kalohet sa më lehtë kriza e ka shkaktuar nga pandemia. Kjo mundësi ka ardhur në shprehje pasi mendohet se sado pak do të […]

Në Kopshtin Zoologjik, Gruaja Kalon Gardhin E Sigurisë Dhe I Del Përpara Luanit

Duhet të jesh e çmendur apo ndoshta shumë guximtare ti dalësh përpara mbretit të kafshëve.Nuk dihet se cila nga karakteristika ka kjo grua në video, e cila ndërsa vizitonte kopshtin zoologjik në Bronks kaloi gardhin e sigurisë dhe u afrua pranë luanit. Siç mund ta shikoni, nuk kuptohet nesë ka fr’ikë gruaja nga luani apo […]

Publikohet edhe video e grushtit të Eros Grezdës

Eros Grezda është bërë lajmi i ditës në Kroaci. Futbollisti i Kombëtares shqiptare dhe Osijekut, është rrahur me lojtarin kundërshtar të Rijekës, Anonio Mirko Çolak. Incidenti ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kroacisë, ku Rijeka fitoi 3:2 Pas ndeshjes, derisa të dy lojtarët ndodheshin në parkingun e stadiumit, Grezda ka goditur […]