Reagon Vetëvendosje për rastin në Ferizaj: Aktivistët e VV-së nuk janë të përfshirë në këtë rast, organet e rendit të zbardhin ngjarjen

Gjatë ditës së sotme Dega e PDK-së në Ferizaj ka bërë të ditur se është sulmuar veprimatari i kësaj partie Jakub Sabedini nga aktivistë të Lëvizjes vetëvendosjes. Nuk ka vonuar shumë dhe ka ardhur reagimi i Degës së Lëvizjes Vetëvendosje në Ferizaj. Ata kanë mohuar kategorikisht përfshirjen e aktivistë të kësaj partie në këtë sulm. […]

Haradinaj tregon kur hiqen vizat – Shumë me shpejt se ç’pritej

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se vizat mund të hiqen edhe para se të formohet qeveria. Gjithashtu ai tha se Franca nuk është kundër liberalizimit të tyre. “Vizat mund të hiqen para krijimit të qeverisë së re, megjithatë Franca nuk është kundër liberalizimit të vizave”, është […]

Dafina Zeqiri përfundon në Instagramin e Flori Mumajesit

Flori Mumajesi ka befasuar me postimin e fundit. Më herët nuk është se kanë pasur raporte të afërta mes vete, të paktën publikisht, shkruan lajmi.net. E sot Flori Mumajesi ka shpërndarë një video të Dafina Zeqirit në profilin e tij në Instagram. Dafina sot ishte ‘live’ në Instagram dhe fansat i kërkuan që të vallëzonte […]

Baby G vjen në Prishtinë, pozon me armë në dorë

Reperja e njohur shqiptare, Baby G e ka vizituar së fundmi Prishtinën, shkruan lajmi.net. Ajo me ndjekësit ka ndarë edhe fotografi ku shihet se po kalon mjaft mirë nën shoqërinë e personave të dashur. E në një foto shihet me armë në dorë. Nuk dihet nëse pistoleta është reale apo lodër, mirëpo me këtë paraqitje […]

Vucic i ‘xhelozon’ Thaçit: Mogherini ka më së shumti dëshirë të puthet me ty… mos u bëj sikur nuk e di serbishten

Gjatë orëve të mbrëmjes së sotme, në Bruksel, Përfaqësuesja e lartë e BE’së, Federica Mogherini, ka takuar liderët e vendeve të Ballkanit, përveç kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama që kishte takim të paracaktuar me Kryeministrin e Greqisë, Mitrsotakis, transmeton Gazeta Metro. Në bazë të video-pamjeve të publikuara nga presidenca malazeze gjatë takimit, shihet se liderët […]

Aktivistët e Vetëvendosjes e rrahin brutalisht veprimtarin e PDK’së në Ferizaj

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë sulmuar rëndë humanistin dhe veprimtarin e PDK’së në Ferizaj, Jakup Sabedini, shkruan Gazeta Metro. Sipas degës së PDK’së në Ferizaj, Sabedini ka pësuar lëndime të rënda turpore, ku i është ofruar ndihma mjekësore, pas sulmit. PDK’ja në Ferizaj ka reaguar pas këtij sulmi: Dhuna është e papranueshme kudo që ndodh […]

Ferizajasi kap peshkun 22-kilogramësh dhe e kthen sërish në ujë

Një peshkatar nga Ferizaj, në një komunikim me Gazetën Express ka treguar se ka kapur një peshk 22 kilogramë. Bardh Jahiri tregon se peshkun e ka kapur në Liqenin e Vërmicës, kurse e ka hedhur pas pak sërish në ujë. Në fotografitë dhe videon e dërguar në adresë të Expressit, peshku duket vërtet gjigant.

Një hit i madh po vjen, bëhen bashkë dy “Kinga”

ëngëtarët Sinan Vllasaliu dhe Meda janë ndër këngëtarët më të pëlqyer të zhanrit të tyre, e ata tanimë janë bërë bashkë për të sjellë për publikun një duet, i cili padyshim që do të jetë një hit, shkruan Indeksonline. Indeksonline mëson se brenda pak ditësh, me shumë gjasa në javën e ardhshme do të lansohet […]