Me vetëm 3 lugë nga kjo pije magjike do të humbni peshë sa për një muaj palestër!

Nëse vërtet doni të kujdeseni për gjendjen tuaj shëndetësore, receta e mëposhtme është diçka që duhet ta keni gjthmonë gati. Kjo është një nga metodat më të mira natyrore, të cilat mund të bëjnë mrekulli për shëndetin tuaj. Konsumimi i hudhrës përmirëson funksionin e organeve, pastron gjakun dhe nxit sistemin imunitar së bashku me enët […]

Marina dhe Geti nuk njihen sonte, ja si janë maskuar

Marina dhe Geti janë maskuar për festën e “Halloween”. Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë ndër çiftet më të dashura të estradës sonë, shkruan lajmi.net. Së fundi, ishte Marina ajo e cila publikoi një fotografi, në të cilën shfaqet krah Getit, të dy të maskuar për “Halloween”. Marina kishte vënë në plan të parë këmbët, […]

Mozzik bëri sot tatuazhin më të veçantë nga të gjithë (FOTO)

Se Mozzik është një baba i përkushtuar, për këtë pjesë nuk kemi pasur dyshime. Që prej ardhjes në jetë të Hanës, ai është treguar në vazhdimësi tejet i fokusuar tek vajza duke i kushtuar kohën e tij maksimale. E duket se reperi ka vendosur që Hanën ta gravojë përjetësisht në trup. Ai ka realizuar tatuazh […]

Hedh në erë oborrin në përpjekje për t’i vrarë insektet (VIDEO)

Një burrë në Brazil e ktheu një pjesë të oborrit të tij së prapthi në një përpjekje të gabuar për t’i vrarë disa insekte. “Gruaja ime u ankua se kishte shumë insekte në kopshtin tonë”, deklaroi Cesar Schmitz për FocusOn News. “ Ajo frikësohet prej tyre dhe më luti që t’ua shkatërroja folenë e tyre […]

Arbenita konfirmon bashkëjetesën me Feron në Berlin? (FOTO)

U ndanë, s’u ndanë… Kështu u raportua për javë të tëra në mediat rozë për Feron dhe Arbenitën por në fakt, ata asnjëherë nuk qenkan ndarë madje edhe bashkëjetojnë në Berlin të Gjermanisë. Këtë, në njëfarë mënyrë e konfirmoi vet modelja përmes pyetje/përgjigjeve në Instagram, kur dikush e pyeti ku jeton? “Berlin, Gjermani”, tha ajo. […]

Mos pini më ilaçe, kjo ëshë pija që kuron tiroidet

Gjëndra e tiroides dihet tashmë që është shumë e rëndësishme të qëndrojë në parametra ideal sepse ndikon në shëndetin e përgjithshëm të trupit. Hormonet që prodhohen nga kjo gjendër e vogël janë përgjegjëse për metabolizmin e karbohidrateve dhe yndyrnave. Prandaj kur tiroidja nuk sekreton mjaftueshëm hormone ndodh ajo që quhet hipotiroide. Sot do ju rekomandojmë […]

E rëndë në autobus, plas grushti mes çiftit

Një episod i pazakontë është shënuar në autobusin e aeroportit të Alicante në Spanjë. Një çift, burrë dhe grua janë konfiktuar ashpër me njëri-tjetrin, duke mos kursyer as goditjet fizike. Çifti i ri, i cili duket në gjendje të dehur udhëtoi nga Anglia për të shijuar disa ditë pushimi në Spanjë, por e gjetën veten […]