“Përdorini duart për të mbledhur mbeturinat, jo për të bërë shqiponjën”

Dorjan Bulku është turisti më besnik i trojeve shqiptare. Nuk është i huaj, është shqiptar. Do fort Skënderbeun e Nënë Terezën, por mbi të gjitha do Shqipërinë…Shqipërinë që Zoti i dha gjithçka të bukur… veç shqiptarëve. Dori, siç e thërrasin miqtë është çdo fundjavë në kërkim të mrekullive që fsheh vendi ynë pas zhurmave akustike […]

Kampioni botëror i boksit përshëndet shqiptarët me simbolin e shqiponjës

Kampioni botëror i boksit, Deontay Wilder, ka bërë një përshëndetje të veçantë dhe speciale për të gjithë shqiptarët. Në një video të mbërritur në redaksinë e JOQ Albania, boksieri profesionist amerikan bën simbolin e shqiponjës me duar. Wilder ka arritur të mbaj titullin kampion në WBC në peshën e rëndë që nga viti 2015, duke […]

Vjen shpikja e shumëkërkuar, vetura që funksionon me ujë (VIDEO)

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari thotë se makina është në gjendje të mbajë 60 litra ujë dhe mund të udhëtojë në 900 km për 10 orë Fuqi vjen pasi H2O është e ndarë midis hidrogjenit […]

Viti i ri shkollor fillon me greva

Viti i ri shkollor 2019/2020 duket se nuk do të fillojë me kohë. Kjo pasi që është paralajmëruar që do të ketë greva. Mirëpo, për dallim nga greva e kaluar ku u realizua për shkak të mësimdhënësve, kësaj radhe greva do të bëhet për arsye të tjera Kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë […]

Burri nga Ferizaj arrestohet pasi ngacmoi seksu-alisht një vajzë

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh se një person është arres-tuar dje në komunën e Ferizajt, pasi që i njëjti dyshohet se ka ngac-muar seksu-alisht një vajzë, raporton IK Me vendim të prokurorit i dysh-uari është dërguar në mbajtje. “ Është arre-stuar një mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti ka nga-cmuar seksu-alisht vik-timën […]

Agim Aliu: Spitali modern i Ferizajt i gatshëm vitin tjetër

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, i shoqëruar nga kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, kanë vizituar sot vend punimin ku është duke u ndërtuar spitali i ri i këtij qyteti. Gjatë kësaj vizite, ministri Ismaili tha se Ferizajt po i korrigjohet një padrejtësi shumëvjeçare për ta pasur një spital modern që u përgjigjet kërkesave […]

Shqiptari e mbulon me para kengetaren Shkurte Gashi

Të hollat që ai i jep këngëtares që po këndonte ekskluzivisht për Islamin këngë të çastit tallava janë të valutave të ndryshme, duke filluar nga denarë maqedonas, e deri te euro e dollarë amerikanë. Nuk dihet ende se në cilin lokal ka ndodhur kjo breshëri të hollash nga zotëri Islami për këngëtaren Shkurte Gashi, por […]

Modelja që ndikoi në ndarjen e Norës nga Roberti?

Berisha u shpreh se dashuria mes tyre kishte mbaruar, por që kjo nuk do të thotë se do bëhen armiq, pasi sipas tij ata do jenë shokë deri në fund të jetës.Disa muaj më parë, ka qenë modelja Lei Kraja e ftuar në emisionin “Shiko Kush Luan”, u shpreh se po të mos ishte i […]