A mund të infektohemi në supermarkete ose te berberi?

Prof. Hendrik Streeck, është shprehur se Covid-19 nuk përhapet aq lehtë sa njerëzit mendojnë, shkruan The Telegraph. Sipas tij, deri më tani nuk ka asnjë të dhënë që provon përhapjen e tij kur njerëzit janë duke bërë pazar apo kur shkojnë në parukeri. Studimet në lidhje me këtë, ai i ka kryer në rajonin më […]

VIDEO / Brenda shtëpisë së saj lukzose, Edona Llalloshi vjen tejet atraktive

Këngëtarja e njohur Edona Llalloshi është një emër i njohur në skenën muzikore.Ajo është e veçantë dhe e dalluar në shumë aspekte, sidomos në paraqitjet fizike, shkruan “Kosovarja”.Duke qenë tejet aktive për ndjekësit e saj, Edona shpesh është pjesë e mediave rozë për postimet që bën.Këtë herë ajo ka shkrepur një imazh të veçantë me […]

Doktori që shëron Koronavirusin/ Radhë e gjatë në spitalin ku punon 68 vjecari

Në Marsejë, përpara institutit spitalor universitar mesdhetar, kishte një radhë prej disa qindra personash. Në këtë spital, punon Didier Raoult, virologu francez 68 vjeçar, i lëvduar edhe nga presidenti amerikan Donald Trump, ka deklaruar se klorokina e mund koronavirusin pasi rezultatet e kurave të tij tregojnë se treçereku i pacientëve të trajtuar me plakenilin, një […]

Kam gjetur kuren pe koronavirusin mjeku amerikan thyen rrjetin me lajmin e bujshem

Koronavirusi ka shkaktuar një pandemi në të gjithë planetin, duke infektuar mbi 180 mijë persona e duke i marrë jetën mbi 7000 njerëzve. Virusi në vetvete është quajtur SARS-CoV-2 (Severe Acute Respiratory Syndrome). Sëmundja që shkakton është quajtur “Sëmundja e Koronavirusit 2019 (Coronavirus Disease 2019), ose shkurt Covid 19.Jacob Glanville, një mjek amerikan është shprehur […]